Toplum Beslenmesi Anabilim Dalı

  • Toplum Beslenmesi Anabilim Dalı
  • Tanıtım

Toplum Beslenmesi Anabilim Dalı

Toplum Beslenmesi Anabilim Dalı, toplumun yeterli ve dengeli beslenme konusunda bilinçlenmesini sağlamak amacıyla bireylerin besin seçimi, hazırlama, koruma, tüketim ve beslenme alışkanlıklarının iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve sağlığın korunmasını hedeflemektedir.

Toplum Beslenmesi Anabilim Dalı, beslenme ekolojisi, beslenme antropometrisi, beslenme antropolojisi, beslenme epidemiyolojisi, afet ve acil durumlarda beslenme, toplumun beslenme plan ve politikalarının saptanması gibi konulara yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Toplum Beslenmesi Anabilim Dalı 21.09.2011 tarih ve B.30.0.EÖB-101.03-6394 sayılı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın Kararı ile 2011 yılında kurulmuştur. Toplum Beslenmesi Anabilim Dalında 1 Dr. Öğr. Üyesi ve Yükseköğretim Kurulu Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında eğitimine devam eden 1 Araştırma Görevlisi bulunmaktadır.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Taşlıçiftlik Yerleşkesi, 60250 TOKAT / TÜRKİYE Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.