Hemşirelik Bölümü

  • Hemşirelik Bölümü
  • Tanıtım

BÖLÜM HAKKINDA GENEL BİLGİLER  


2 Kasım 1996 tarih ve 22805 sayılı resmi gazetede yayımlanan 96/8655 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulan Tokat Sağlık Yüksekokulu 1997-1998 eğitim-öğretim yılında fiilen faaliyete geçmiştir. Okulumuz 8 Nisan 2016 tarihinde Tokat Sağlık Yüksekokulu 2016/8562 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kapatılarak “Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüşmüştür.

Hemşirelik bölümünde 1 Profesör, 3 Doçent, 10 Doktor Öğretim Üyesi, 4 Öğretim Görevlisi ve 3 Araştırma Görevlisi olmak üzere 21 öğretim elemanı görev yapmaktadır. Bölümde 4 derslik ve 2 Beceri Laboratuvarı bulunmaktadır.

Öğrenciler temel bilim dersleri, mesleki dersler ve sosyal bilimlerle ilgili dersler olmak üzere üç grupta ders almaktadırlar. Ders programında zorunlu derslere ek olarak öğrencilerin kendi tercihlerine göre seçebilecekleri seçmeli dersler de bulunmaktadır. Teorik dersler Fakülte dersliklerinde yapılmaktadır.  Uygulamalı dersler dersin içeriğine ve gereklerine göre değişmekte olup, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yapılarak yürütülmektedir. Meslek derslerinin uygulamaları sorumlu öğretim elemanlarınca yürütülmektedir. 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Taşlıçiftlik Yerleşkesi, 60250 TOKAT / TÜRKİYE Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.